Meie lugu

Stuudio 143 sisustuspoe idee, nagu paljud asjad elus, sündis läbi erinevate asjaolude, tõekspidamiste ja võimaluste kokkulangevuse. Soovist toetada kohalikke ettevõtjaid, pakkuda vastutustundlikult valmistatud ja unikaalse disainiga tooteid, et saaksid endale tõeliselt omanäolise kodu sisustada.

Sisekujundustrendid

Eesti sisekujundustrende jälgides ja hobi korras tegutsedes märkasin paratamatult, et trendide tuules näevad lõpuks kõik kodud ikkagi suhteliselt sarnased välja. Erinevates sisustuspoodideski tundub, et on pigem samad brändid ja sarnane kaup müügil.

Teiseks, uskumatult vähe on moodsates kodudes näha Eestis valmistatud sisustust. Meil on mitmeid kohalikke ja tuntud diivanite-voodite tootjaid, aga kodu sisustades on veel väga palju teisi asju ka vaja.

Kohalikud tooted

Sotsiaalmeedia on oma algoritmidega tänuväärne, et kui leiad esimesed Eesti tootjad sealt üles, siis ta juhatab sind ise ka järgmisteni. Tänu sellele oli minu Instagramis väga palju Eesti väiketootjaid ja käsitöölisi, kelle olemasolust teadsin, kuid kelle tooteid kunagi oma silmaga näinud ei olnud.

Viimased aastad on ilmselt paljude meie jaoks süvendanud arusaama, et eelistame eestimaist kui vähegi võimalik. Kohaliku toodangu ostmisel on tooted kvaliteetsemad ja jätkusuutlikumalt valmistatud ning anname tööd oma ettevõtlikele inimestele.

Mõtetest tegudeni

Nende mõtete tuules tekkiski idee avada pood, kus anname võimaluse väiketootjatel oma tooteid tutvustada. Järve Keskus pakkus selleks sobiliku asukoha ja meiega olid kohe valmis koostööd tegema rohkem kui 30 Eesti tootjat, käsitöölist ja kunstnikku.

Lisaks kohalikule toodangule kaasasime poodi ka valitud tootjad mujalt Euroopast, kelle toodang vastab meie kriteeriumitele – omanäoline disain, vastutustundlik tootmine, kvaliteetsed tooted. Mitmed nendest Euroopa brändidest on meie turul kättesaadavad esmakordselt.

Missioonitunne

Sisustuspoe avamiseks oli väga oluline valida ka meeskonnaliikmed, keda inspireerivad samad väärtused. Õnneks andsid õiged inimesed endast kiirelt märku. Igapäevatööd on õigete põhimõtete järgi ja missioonitundega palju lihtsam teha.

Loodame, et meie lugu ja põhimõtted kõnetavad sind ja tuled meiega sellele teekonnale kaasa!

Ildiko, Stuudio 143 sisustuspoe asutaja